ˆ

Instrukcja korzystania z BIP

Blok przełączania pomiędzy informacjami aktualnymi i archiwalnymi

Lista informacji

Instrukcja obsługi

Data wprowadzenia informacji do BIP: 2012-04-18 21:21:04

Akapit nr 1 - brak tytułu

Instrukcja obsługi
 
 
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, składający się z ujednoliconego systemu stron w sieci informatycznej. BIP został stworzony w celu powszechnego udostępniania informacji publicznej.

Dostęp do informacji publicznych zawartych w Biuletynie jest możliwy poprzez stronę główną Biuletynu posiadającą adres URL -   www.bip.trzciel.pl  według menu podmiotowo-przedmiotowego albo poprzez podmiotowe strony Biuletynu.

 
Po wybraniu adresu otwiera się strona główna  zawierająca podstawowe informacje na temat podmiotu, który jest właścicielem biuletynu tj: nazwę, adres, numery telefonów, adres e-mail oraz numery NIP i REGON.

Główna strona biuletynu składa się z:
- nagłówka (logo biuletynu) znajdującego się na górze strony, gdzie umieszczony jest link do strony głównej BIP,
- menu przedmiotowego, znajdującego się z lewej stron
- menu technicznego, znajdującego się z lewej strony
- oraz z głównego okna danych, zawierającego (w przypadku strony głównej) tabelkę  z najważniejszymi danymi danego podmiotu (nazwa, adres, kontakt).
 

Elementy tj. nagłówek, pasek z nazwą, menu przedmiotowe oraz techniczne są stałymi elementami strony. Poprzez odpowiednie wywołania linków z menu przedmiotowego lub technicznego zmiany będą następować w prawej części strony tj. w oknie danych. W części górnej serwisu znajduje się Wyszukiwarka - przeszukująca zasoby biuletynu po słowie kluczowym wpisanym w polu formularza wyszukiwarki . Jeśli dane słowo zostanie znalezione w tekstach (tytułach) publikowanych poprzez dany podmiot zostanie wyświetlona lista znalezionych informacji z dopiskiem w jakiej kategorii znajduje się dany dokument, jego nazwą. Aby przejść do danego dokumentu należy kliknąć w jego nazwę lub w słowo "zobacz".

Menu przedmiotowe składa się z następujących działów:
ARCHIWUM BIP 2015, Aktualności, Ogłoszenia o pracy, Zamówienia publiczne, Przetargi,Sprawy petentów,Akty prawne,Oświadczenia majątkowe, Rejestr informacji o środowisku, Ochrona Środowiska, Urząd Miejski, Organy, Prawo lokalne, Ogłoszenia, Obwieszczenia, Budżet, Wzory dokumentów, Elektroniczna Skrzynka Podawcza,Karty usług publicznych, MISJA, Ponowne wykorzystywanie,
Niektóre nazwy działów – po kliknięciu „ otworzą się”, co oznacza że po ich wyborze pokażą się podstrony. Zawartość każdej ze stron można wydrukować, klikając przycisk drukuj znajdujący się  na dole każdej strony.
 
Poniżej menu przedmiotowego znajduje się menu techniczne zwierające następujące działy Rejestr zmian, Redakcja biuletynu,Mapa serwisu,Statystyki,Kanały RSS,Kontakt. Można  tutaj uzyskać informacje o ilości odwiedzin danego biuletynu, oraz o ilości wywołań każdej kategorii w biuletynie jak również o zmianach dokonanych na stronach biuletynu. Dane te są ułożone chronologicznie od najnowszych do najstarszych. Dodatkowo znajdują się tu informacje o osobach odpowiedzialnych za publikacje biuletynu oraz porady dotyczące korzystaniu z serwisu.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację: Miasto Trzciel
Osoba, która wytworzyla informację: Marcin Cichowski Data wytworzenia informacji: 2012-04-18 21:21:04
Osoba, która odpowiada za treść: Marcin Cichowski Data wprowadzenia do BIP 2012-04-18 21:21:04
Wprowadził informację do BIP: Zasilenie Danymi Data udostępnienia informacji: 2012-04-18 21:21:13
Osoba, która zmieniła informację: Administrator Systemu Data ostatniej zmiany: 2017-04-19 09:02:38
Artykuł był wyświetlony: 1587 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
ˆ

Nagłówek strony

  • BIP
  • Godło RP

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miejski w Trzcielu
ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu